Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dlaczego dzieci potrzebują snu

21 czerwca 2022

Wielu rodziców wie, że dobry sen może zmniejszyć częstotliwość przeziębień i ewentualnych emocjonalnych roztopów, ale czy wiesz, że istnieje mnóstwo innych powodów, dla których twoje dzieci potrzebują więcej snu TERAZ?

  1. Promuje wzrost - Hormony wzrostu są wydzielane głównie podczas snu, dlatego niemowlęta są zaprogramowane na wejście w głęboki sen przez ponad 50% czasu. Badania pokazują, że dzieci z niedoborem hormonu wzrostu, śpią mniej niż te z przeciętnym poziomem.
  2. Promuje zdrowie serca - Dzieci, które nie śpią dobrze, wykazują większe pobudzenie mózgu, co wyzwala w organizmie reakcję walki lub ucieczki. Kiedy poziom glukozy i kortyzolu są podwyższone w nocy, może to spowodować dzieciństwo lub dorosłość cukrzycy, otyłości i chorób serca.
  3. Promuje zdrową wagę - Zbyt mało snu może powodować u dzieci nadwagę. Rodzice, którzy uspokajali niemowlęta używając huśtawki lub swaddlingu zamiast sięgać tylko po butelki, zachęcali do zdrowszej wagi u swoich dzieci. Nasze ciała są zaprojektowane tak, aby tworzyć hormon leptyny, gdy jesteśmy pełni. Badania wskazują, że brak snu może wpływać na ten hormon. Dobrze wypoczęte dzieci jedzą inaczej niż te, które są zmęczone, wybierając pokarmy o wyższej zawartości tłuszczu lub węglowodanów.
  4. Wspiera zdrowy układ odpornościowy - Podczas snu organizm produkuje białka, które pomagają nam zwalczać choroby, infekcje i stres. To dlatego walka z przeziębieniem sprawia, że czujemy się zmęczeni, a to zmusza nasze ciało do zwolnienia tempa i odpoczynku. Sen pomaga nam produkować te niezbędne hormony, które mogą pomóc nam w walce z infekcjami i chorobami.
  5. Zmniejsza liczbę urazów - Jeśli kiedykolwiek obserwowałeś dzieci na placu zabaw, to oczywiste jest, że są one bardziej niezdarne niż dorośli, a także wykazują bardziej impulsywne zachowania, gdy nie mają wystarczająco dużo snu. Badania pokazują również, że do 91% dzieci, które doświadczyły więcej niż dwóch urazów w okresie 12 miesięcy, dostały mniej niż dziewięć godzin snu.
  6. Zwiększa zakres uwagi - Dzieci, które śpią mniej niż 10 godzin przed ukończeniem trzeciego roku życia, są do trzech razy bardziej narażone na zdiagnozowanie lub leczenie problemów z impulsywnością lub nadpobudliwością do czasu osiągnięcia wieku sześciu lat.
  7. Zwiększa zdolność uczenia się - Sen pomaga dzieciom w każdym wieku w nauce. W jednym z badań 40 przedszkolaków grało w grę podobną do "Memory". Dzieci następnie ucięły sobie drzemkę na jeden tydzień, a następnie musiały pozostać przytomne w drugim tygodniu. Porównanie między tymi dwoma tygodniami było takie, że kiedy dzieci nie brały drzemki, zapominały do 15% tego, czego się nauczyły, w porównaniu z rozumieniem wszystkiego, kiedy brały drzemkę.

Eksperci zalecają również, aby dzieci unikały urządzeń elektronicznych do dwóch godzin przed snem, aby pomóc utrzymać ich ciała w harmonii z ich naturalnym rytmem okołodobowym. Jeśli dzieci nie mogą unikać urządzeń emitujących niebieskie światło przed snem, eksperci zalecają noszenie okularów blokujących niebieskie światło, takich jak BluTech Lenses.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie