Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak dobrać okulary do komputera?

15 kwietnia 2016

okulary do komputeraTrzeba wyraźnie podkreślić, że nawet najlepszy monitor LCD nie będzie w stanie w 100% chronić naszego wzroku przed zmęczeniem czy skutkami długiej pracy. W momencie, gdy wzrok jest uszkodzony potrzebne są dobre okulary do pracy z komputerem.

Jeśli zaczyna dochodzić do zmęczenia oczu poruszamy karkiem, głową. To sprawia, że oczy ciągle się ruszają, by znaleźć lepszą pozycję. W czasie codziennej pracy wiele elementów ma znaczenie i organizacja miejsca pracy jest sprawą kluczową. Jeśli chodzi o zmęczenie oczu, to będzie się obawiać przymglonym widzeniem, zmianami refrakcji, bólem głowy, suchością oczu, podwójnym widzeniem, zaburzeniem widzenia barw.

Odpowiednie nawilżenie oka pozwoli nam uniknąć problemów z widzeniem. Oko nawilża się łzami, ale przy komputerze w pomieszczeniu klimatyzowanym najczęściej pojawia się zaburzenie, które ogranicza rozprowadzenie łez i tym samym pojawi się suchość oczu. Trzeba stosować odpowiednie krople, które będą w stanie w jakieś mierze nasze oczy uchronić przed poważnymi problemami, jakie mogą się pojawić. Ważną sprawą jest także należyte nawilżanie powietrza. Odpowiedni poziom wilgotności w powietrzu można uzyskać przez nawilżacze.

okulary do pracy przy komputerzeOsoby, które korzystają z soczewek są na suchość oczu bardziej narażone, dlatego powinny szczególnie zwracać uwagę na to jaki jest stan ich wzroku. Najlepiej jest stosować na zmianę okulary korekcyjne z soczewkami kontaktowymi. W praktyce jeśli w pracy używamy soczewek to starajmy się w domu raczej chodzić w okularach. Prócz mocy soczewki trzeba umieć również dobrać odpowiedni materiał wykonania oraz trzeba umieć ją użytkować.

Wybierając okulary do pracy z komputerem (zobacz AVM) ważna jest nie tylko sama korekcja, ale również to, czy posiadają one stosowną powłokę antyrefleksyjną, która będzie eliminowała przykre skutki refleksów świetlnych, które powstają na powierzchni ekranu. Poza warstwą antyrefleksyjną dobrze będzie także mieć powłokę antyelektrostatyczną, która będzie chronić nas przed osadzaniem się kurzu na okularach.