Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fakty i mity o niebieskim świetle obalone

8 sierpnia 2022

Digital Eye Strain to stan medyczny, który pojawia się w wiadomościach na każdym kroku. Prawdopodobnie czytałeś o tym, jak urządzenia elektroniczne emitują szkodliwe niebieskie światło, które wpływa na zdrowie oczu, wzrok i cykle snu.

Ale jest tak wiele dostępnych informacji, jak oddzielić fakty od fikcji? BluTech Lenses pomogą rzucić trochę światła na ten temat.

MIT: Niebieskie światło nie jest naturalne

Podczas gdy niebieskie światło nie stało się newsem, dopóki urządzenia elektroniczne, takie jak komputery, laptopy, tablety i smartfony nie stały się bardziej powszechne w społeczeństwie, niebieskie światło istnieje w naturze. Naturalne niebieskie światło jest emitowane ze słońca. Zazwyczaj ludzkie ciało jest zaprogramowane na pochłanianie określonej liczby godzin światła dziennego; jednak gdy zmieniamy to, aby być na urządzeniach elektronicznych w nocy, zaburzamy nasze rytmy okołodobowe.

FAKT: Nasze oczy nie są w stanie zablokować niebieskiego światła

Światło UV nie jest w stanie przeniknąć do wewnętrznej struktury naszych oczu, ale niebieskie światło może. Badania pokazują, że prawie 100% niebieskiego światła, na które jesteśmy narażeni, dociera do naszej siatkówki.

MIT: Wszystkie rodzaje niebieskiego światła są dla ciebie złe

Niebieskie światło związane z urządzeniami elektronicznymi zyskało złą reputację jako niezdrowe i powodujące uszkodzenia naszych oczu. Jednak niektóre rodzaje niebieskiego światła są pozytywne i zdrowe dla naszego organizmu.

Naukowcy ustalili, że ludzie, którzy cierpią na Seasonal Affective Disorder, rodzaj sezonowej depresji, doświadczają poprawy wzorców snu, gdy są narażeni na duże dawki niebieskiego światła w ciągu dnia lub sztucznie w jednym czasie.

FAKT: Niebieskie światło może powodować cyfrowe zmęczenie oczu

Wpatrywanie się w komputer przez dłuższy czas może prowadzić do przemęczenia oczu. Objawy obejmują czerwone, suche lub bolące oczy, bóle głowy lub niewyraźne widzenie.

MIT: Cyfrowemu zmęczeniu oczu nie można zapobiec

Ważne jest, abyśmy dali naszym oczom odpocząć od ekranów cyfrowych. Regularnie stosuj zasadę 20-20-20, która mówi, że co 20 minut powinieneś wpatrywać się w oczy z odległości około 20 stóp przed sobą przez około 20 sekund.

Okulary blokujące niebieskie światło, takie jak BluTech Lenses, są pomocne w blokowaniu szkodliwych niebieskich promieni podczas pracy na urządzeniach cyfrowych.

FAKT: Niebieskie światło może przyspieszać zwyrodnienie plamki żółtej

Chociaż naukowcy pracują nad związkami pomiędzy nadmierną ekspozycją na niebieskie światło a zwyrodnieniem plamki żółtej, eksperci uważają, że te dwa zjawiska są ze sobą powiązane. Przyszłe badania ujawnią więcej informacji.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie