Trwa ładowanie proszę czekać ...

SOCZEWKI OKULAROWE BIUROWE – czyli soczewki dla presbiopów

28 marca 2016

Okulary biuroweMało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dostępne są obecnie soczewki biurowe. Obecnie takie rozwiązanie przygotowuje się dla prezbiopów, a więc takich osób, które potrzebują dla siebie okularów do czytania. Można powiedzieć, że jest to tak jakby połowa typowej soczewki progresywnej.

Biurowe soczewki przygotowuje się z mocą dopasowaną do bliży oraz odległości pośrednich. Tego typu rozwiązanie, sprawdzać się będzie przede wszystkim w przypadku osób, które spędzają wiele godzin przy komputerze, ale na tą chwilę nie potrzebują jeszcze stosować korekcji dali. Komputer znajduje się dalej niż tekst czytany na papierze. W związku z tym moc bliży nie jest w stanie nam zagwarantować dobrego, wyraźnego widzenia z komputera. Z myślą o tym zaczęły się właśnie produkcje tak zwanych soczewek biurowych.

Dają one świetne widzenie na dwóch obszarach. Trzeba dodać, że dzięki nim można także uzyskiwać większe pole widzenia niż przy soczewkach progresywnych. Wydaje się, że tego typu soczewki dobrze sprawdzą się u osób, które spędzać będą przy komputerze nawet około dwie godziny. Okulary progresywne nie wykluczają posiadania tej pary, która będzie służyć wyłącznie do pracy. W progresywnych okularach szczególnie w formie starszej konstrukcji nie będziemy mieli dobrego widzenia całego komputera a to sprawia, że dyskomfort pracy będzie nam dokuczał.

soczewki biuroweSoczewki biurowe dzięki temu, że mają moc zdecydowanie większe pole widzenia są w stanie zagwarantować nam więcej wygód. Mamy obecnie możliwość realizowania soczewek okularowych specjalnie dopasowanych, które poza komputerem będą dawały również możliwość patrzenia na osoby, które wchodzą do biura. To rozwiązanie, które daje możliwość obserwowania około 3 metrów w polu widzenia. Ważną sprawą będzie także przyzwyczajenie się do takich soczewek. Najlepiej będzie dobrze dopasować sobie ustawienie komputera w odpowiedni sposób. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie ustawienie komputera na wprost oczu, jednocześnie z dopasowaniem odpowiednio odległości.