Trwa ładowanie proszę czekać ...

Łatwe rozwiązania problemu cyfrowego zmęczenia oczu

12 czerwca 2022

Cyfrowe zmęczenie oczu to coraz częstsze zjawisko. Ponieważ dorośli, a także dzieci, spędzają coraz więcej czasu korzystając z urządzeń z ekranem, liczba doniesień o cyfrowym zmęczeniu oczu stale rośnie.

Cyfrowe przemęczenie oczu, znane także jako syndrom widzenia komputerowego, to dyskomfort towarzyszący długotrwałemu korzystaniu z urządzeń cyfrowych. Niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów, tabletów, smartfonów, czytników elektronicznych, telewizorów i systemów do gier może być bezpośrednio związane z powszechnymi objawami cyfrowego zmęczenia oczu.

Objawy te obejmują:

  • Bóle głowy
  • Ból oczu
  • Niewyraźne widzenie
  • Suchość oczu
  • Ból szyi
  • Ból barku

Niektóre objawy ustępują po zaprzestaniu korzystania z urządzeń cyfrowych, inne jednak mogą prowadzić do długotrwałego pogorszenia zdolności widzenia.

Zapobieganie cyfrowemu zmęczeniu oczu polega na podejmowaniu działań mających na celu kontrolowanie czasu korzystania z poszczególnych urządzeń, a także środowiska, w którym te urządzenia są używane.

Monitor komputera

Podczas projektowania miejsca pracy lub biurka należy zwrócić szczególną uwagę na umiejscowienie monitora. Ekrany powinny być zawsze płaskie (nie pochylone).

Górną część monitora należy umieścić tak, aby znajdowała się na wysokości oczu użytkownika. Monitor należy trzymać w odległości od ramion. Bliżej będzie trudno skupić się na piśmie. Oddalenie się od niego spowoduje, że będziesz kucać i pochylać się do przodu.

Oświetlenie

Monitor powinien być najjaśniejszym światłem w pomieszczeniu. Oświetlenie nad głową powinno być przytłumione. Jeśli w pomieszczeniu zainstalowane są świetlówki, należy dodać lampy i łagodniejsze oświetlenie.

Zawsze należy nosić soczewki blokujące światło niebieskie. Blokują one potencjalnie szkodliwe niebieskie światło, które może przyczynić się do wystąpienia objawów cyfrowego zmęczenia oczu. Soczewek tych należy używać zawsze, gdy korzystamy z ekranu, w tym komputerów, smartfonów i telewizorów.

Minimalizuj odblaski

Blask pochodzący od światła odbijającego się od ścian i wykończonych powierzchni może potęgować efekty cyfrowego zmęczenia oczu. Ściany w ciemniejszych kolorach i z matowym wykończeniem ograniczają odblaski. Dodaj ekran antyodblaskowy do swojego monitora.

Aby zapewnić sobie najwyższy komfort pracy, należy przygotować się na sukces. Poświęcenie odrobiny czasu na zaprojektowanie swojego miejsca pracy w taki sposób, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia cyfrowego zmęczenia oczu, okaże się niezwykle opłacalne.

Znajdź BluTech w pobliżu