Trwa ładowanie proszę czekać ...

Rozwiązania dotyczące snu

3 czerwca 2022

Czy masz problemy z zasypianiem?
Czy zauważasz, że często budzisz się w ciągu nocy?
Czy budzisz się z uczuciem zmęczenia?

Bezsenność, częste budzenie się i zmęczenie są niestety bardzo powszechne.

Problemy z zasypianiem i utrzymaniem snu powodują, że każdego roku tysiące osób trafia do lekarzy. Lekarze zauważają wzrost liczby skarg na problemy ze snem.

Zmęczenie jest kolejnym powszechnym zaburzeniem funkcjonowania organizmu. Lekarze zauważyli, że ludzie szukają coraz więcej porad dotyczących radzenia sobie z bezsennością i uczuciem przebudzenia w ciągu dnia.

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby wpłynąć na ilość zdrowego snu. A także zrozumieć, jak Twoje codzienne nawyki mogą wpływać na Twoje życie.

Przerwy od ekranów. Zalecamy zakończenie korzystania z urządzeń z ekranami na 90 minut przed położeniem się do łóżka. Zapewnienie organizmowi czasu na wytworzenie melatoniny potrzebnej do zasypiania i utrzymania snu jest niezbędne dla zdrowego snu.

Zastanów się, ile zyskujesz, sprawdzając wiadomości po raz ostatni przed pójściem do łóżka. Albo przeglądanie mediów społecznościowych tuż przed snem. Czy nie czujesz, że coś Cię omija, jeśli nie sprawdzasz tego tuż przed snem?

A może lepiej nie sprawdzać urządzeń, aby rano być bardziej rozbudzonym, pełnym energii i zaangażowanym w swój dzień?

Zastanów się, jaki wpływ ma sprawdzanie urządzeń przed snem na Twoje życie i jak bardzo może Ci ono zaszkodzić.

Jest na to aplikacja. Dobrze, wiesz, że musisz ograniczyć czas spędzany przed ekranem, ale jeszcze nie udało Ci się tego zrobić. Jest aplikacja, która może Ci w tym pomóc.

Zdecyduj, co sprawia Ci największą trudność. Zauważasz, że bez końca przewijasz strony? Kup aplikację, która zablokuje media społecznościowe na pewien czas lub zacznie działać o określonej porze w nocy.

Czy zdarza Ci się sprawdzać pocztę elektroniczną kilka razy dziennie? Skorzystaj z aplikacji, która blokuje przychodzące powiadomienia na określony czas. Zachęcaj się do sprawdzania poczty w regularnych odstępach czasu, a nie za każdym razem, gdy przychodzi powiadomienie.

Możesz też stosować filtry, dzięki którym będą do Ciebie docierać naprawdę pilne wiadomości, a inne będą automatycznie sortowane do folderów niepilnych.

Blokuj niebieskie światło, gdy tylko jest to możliwe. Używaj soczewek blokujących niebieskie światło, aby chronić się podczas korzystania z urządzeń. Aby ograniczyć potencjalnie szkodliwe działanie światła niebieskiego, zawsze noś soczewki blokujące światło niebieskie o długości fali 455 nm.

Noś okulary przeciwsłoneczne za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz. Soczewki BluTech są specjalnie zaprojektowane, aby przepuszczać zdrową ilość niebieskiego światła, jednocześnie chroniąc Cię przed zbyt dużą ekspozycją. Kiedy ograniczysz ekspozycję na światło niebieskie, Twój organizm będzie w stanie produkować melatoninę w naturalny sposób.

Wykorzystaj każde narzędzie, aby zapewnić sobie sen, którego potrzebuje Twoje ciało.

Znajdź BluTech w pobliżu