Trwa ładowanie proszę czekać ...

Powrót do szkoły Porady

5 czerwca 2022

Wróciła szkoła. Dzieci spędzają coraz więcej czasu w miejscach, które nie zawsze można kontrolować.

Ciężko pracujesz, aby Twoje dzieci były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe.

Wiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo na słońcu. Spożywania zdrowych i zbilansowanych posiłków i uczenia o obcych i dręczycielach.

Ważne jest również dbanie o zdrowie oczu.

Ci z rodziców, którzy są zaniepokojeni, mogą udoskonalić swoje podejście, korzystając z poniższych wskazówek.

Czas spędzany na ekranie

O ograniczeniu czasu spędzanego na ekranie myślą wszyscy. Już dwulatki potrafią przekonać rodziców do oddania telefonu. Ośmiolatki to już zupełnie inna sprawa. Zamiast kłócić się o ilość czasu, ustal granice i egzekwuj czas spędzany na urządzeniach.

Zawsze, gdy dziecko ogląda ekran, powinno nosić soczewki blokujące światło niebieskie. Niebezpieczne długości fal emitowanego niebieskiego światła mogą mieć natychmiastowe i długoterminowe negatywne skutki dla dzieci.

Niezależnie od tego, czy dziecko korzysta z telefonu, aby obejrzeć zabawny filmik, czy z komputera w klasie, aby przeprowadzić badania, czy też siedzi na kanapie i ogląda telewizję, powinno nosić soczewki ochronne.

Cyfrowa godzina policyjna

Melatonina zaczyna być produkowana na krótko przed snem dziecka. Korzystanie z ekranów cyfrowych może mieć bezpośredni wpływ na ilość wytwarzanej melatoniny. Niebieskie fale świetlne emitowane przez ekrany blokują produkcję melatoniny.

Gdy dziecko korzysta z ekranu tuż przed snem, jego organizm nie ma szansy wyprodukować wystarczającej ilości melatoniny.

Jeśli masz dziecko, które ma trudności z zasypianiem lub utrzymaniem snu po zaśnięciu, prawdopodobnie nie wytwarza ono wystarczającej ilości melatoniny.

Aby upewnić się, że ich organizm jest gotowy do snu, ustal cyfrową godzinę policyjną dla swoich dzieci i dla siebie.

Wyłączaj urządzenia elektroniczne, w tym telewizor, na godzinę lub dwie przed snem. Dzięki temu wszyscy będą mieli wystarczająco dużo czasu na wyprodukowanie melatoniny potrzebnej do tego, by poczuć się zmęczonym i nie zasnąć przez całą noc.

Pomóż dziecku, aby dzień w szkole był jak najbardziej efektywny. Gdy dziecko nie śpi dobrze, jest zmęczone i jego wyniki w szkole mogą być naprawdę trudne. Dzięki tym wskazówkom dziecko będzie bezpieczne i szczęśliwe!

Znajdź BluTech w pobliżu