Trwa ładowanie proszę czekać ...

Okulary progresywne

6 kwietnia 2016

okulary progresywneMyślę, że wiele osób słyszało już o okularach progresywnych. Firmy reklamujące swoje produkty w formie okularów progresywnych są coraz liczniejsze i rozwijają mocno tą ideę. Warto dowiedzieć się o nich coś więcej, ponieważ dzięki temu można wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

W starzejącym się społeczeństwie coraz więcej osób ma problem z prezbiopią. Oznacza to, ze osoby takie muszą korzystać z okularów do czytania. Kto tego sam nie przeżył pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że szukanie okularów w torebce będzie bardzo denerwujące, gdy chce się przeczytać coś na etykietach napisanego małym drukiem. I rozwiązaniem tego właśnie problemu są okulary progresywne. Jakiś czas temu najbardziej popularne były okulary ogniskowe. Tam można było zobaczyć linię podziału między dalą oraz bliżą.

W okularach progresywnych przejście miedzy bliżą oraz dalą jest płynne i można także widzieć odpowiednio do odległości pośrednie. Rozwiązanie takie sprawia, że widzenie jest należyte dosłownie na każdej odległości. Nie ma podziału na takich okularach, dlatego nikt nie będzie nawet wiedział o tym, że potrzebujemy dwóch par okularów w codziennym życiu. Często obecnie ludzie zastanawiają się jak długo trzeba się przygotowywać do tego typu okularów. Tak naprawdę mamy rozwinięte mity, których propagatorzy starają się podkreślać, że przyzwyczajenie do takich okularów bardzo długo trwa.

okulary dla prezbiopówW rzeczywistości tak naprawdę jest to błędne przekonanie, ponieważ można się do takich okularów dość szybko przyzwyczaić i tak naprawdę każdy powinien być z nich zadowolony. Obecnie są one już świetnie rozwinięte i zawsze można sobie je dopasować indywidualnie do każdego pacjenta. Jeśli soczewki progresywne właśnie w taki doskonały sposób zostaną dopasowane to tak naprawdę nie będzie trzeba się obawiać, że proces przyzwyczajenia będzie zajmował wiele czasu. Dlatego nie warto przysłuchiwać się opinią marketingowców, którzy starają się nam wmówić, że takie okulary będą dla nas problemem i będziemy się z nimi męczyć.