Trwa ładowanie proszę czekać ...

Konstrukcje okularów progresywnych

1 kwietnia 2016

okulary progresywneObecnie dostępne okulary progresywne są zróżnicowane, gdy chodzi o ich cenę. Często uzależniona jest od konstrukcji jaką będziemy wybierać. Warto się zastanowić co ona oznacza i jak może działać na nasze widzenie.

Soczewki produkowane przed laty były wykonywane w konstrukcji konwencjonalnej. Mają one możliwe widzenie w dal i w bliż, ale niestety odległości pośrednie są źle widoczne. Nie będą się one sprawdzać u tych osób, które chcą mieć dobrze widzenie na komputerze czy też na tablecie.

Ekonomiczna wersja dla tych, którzy chcą zachować niską cenę i w miarę dobrze widzieć. Jednak minusem będzie również to, że takie rozwiązania mają mocno zawężone pole widzenia na boki i trzeba ruszać głową, by dobrze widzieć. Nowsze propozycje rozwija się w formie obróbki cyfrowej, która daje więcej różnych możliwości. Dzięki stosowaniu takiej konstrukcji nie ma żadnego problemu, by idealnie dopasować używane soczewki do konkretnego użytkownika.

użytkowanie okularów progresywnychDo normalnego użytkowania nadawać się będą idealnie, również dla tych osób, które korzystają z tabletu czy komputera. Mogę się one świetnie sprawdzić, jeśli ktoś ma zróżnicowany tryb życia, ale nie będą dobrze dla tych, którzy stale pracują przy komputerze. Nowoczesne, zaawansowane konstrukcje dają wiele różnych możliwości. Ich wielką zaletą będą specjalnie przygotowane soczewki indywidualne, które wykonane mogą być między innymi pod kątem indywidualnie sprawdzonych parametrów. Dlatego w ten sposób taka soczewka może zostać perfekcyjnie dopasowana do konkretnej osoby, która będzie z niej korzystać. Tego typu rozwiązanie dobrze się sprawdzi.

Soczewki indywidualne polecane są osobom, które mają nietypowe moce i duże różnice w wadzie wzroku. Oczekiwania takich klientów będzie się dało spełnić właśnie przez soczewki przygotowywane indywidualnie. Gdy moce są różne trzeba umieć je wykonać w należyty sposób. Jeśli ktoś musi wykorzystywać okulary w różnych codziennych sytuacjach to wydaje się, że dla takiej osoby właśnie okulary progresywne są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w praktyce sprawdzają się rzeczywiście najlepiej.