Trwa ładowanie proszę czekać ...

Szkoła i wizja: 2 ważnych partnerów

26 lipca 2021

Ponieważ zbliża się druga połowa roku szkolnego, prawdopodobnie uczestniczyłeś już w kilku konferencjach z rodzicami i rozmawiałeś o edukacji swojego dziecka.

Jak masło orzechowe i galaretka, szkoła i wizja idą ze sobą w parze. Oba są ważnymi partnerami w zapewnieniu, że dzieci wyróżniają się w nauce, zajęciach pozalekcyjnych i relacjach z rówieśnikami.

ADD/ADHD i problemy z widzeniem

Czy wiesz, że niektóre problemy ze wzrokiem mogą maskować się jako problemy z zachowaniem lub nauką? W rzeczywistości, eksperci w dziedzinie edukacji często mówią, że 80% nauki odbywa się za pomocą wzroku.

Trzecioklasista może zostać błędnie zdiagnozowany z ADD lub ADHD, jeśli wykazuje zachowania takie jak bycie niespokojnym, trudności w skupieniu się lub koncentracji, lub ma krótki czas koncentracji uwagi. Objawy te nie zawsze muszą być czysto behawioralne; mogą być związane z widzeniem. Dziecko, które doświadcza nieostrego widzenia, cierpi na bóle głowy lub zmęczenie oczu, albo nadmiernie swędzą je oczy, może w rzeczywistości mieć wadę refrakcji, taką jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm lub inne schorzenie, takie jak niedostateczna konwergencja.

Niezdiagnozowana krótkowzroczność, na przykład, może powodować te same rodzaje zachowań, które są powszechnie przypisywane do zaburzeń uwagi. Jeśli bowiem dziecko musi mrużyć oczy, aby wyraźnie widzieć tablicę, to z pewnością będzie się męczyć i odczuwać bóle głowy. Powszechne są również problemy z czytaniem lub pisaniem. Inne zaburzenia widzenia mogą powodować podobne wzorce zachowań. Dodatkowym wyzwaniem jest to, że dzieci nie zawsze wyrażają swoje objawy werbalnie, a często nawet nie zdają sobie sprawy, że inni ludzie widzą inaczej niż one.

szkoła

Może to również wpływać na dzieci emocjonalnie. Kiedy czują, że nie nadążają za rówieśnikami lub ich nauka jest w jakiś sposób gorsza, może to prowadzić do zachowań werbalnych, a nawet fizycznych.

Rozróżnianie kolorów jest ważną umiejętnością dla wczesnego rozwoju dziecka. Podczas gdy niedobór widzenia barw dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych, dzieci, w szczególności, mogą doświadczyć trudności w szkole z tym warunkiem. Zwykłe czytanie z tablicy kredowej może być ciężką walką, gdy używana jest biała lub żółta kreda. Kiedy nauczyciel używa kolorowych markerów na tablicy, aby narysować wykres kołowy, wykres, lub grać w grę, może to być trudne doświadczenie dla młodego ucznia ze ślepotą barw. Dziecko, jego rodzice i nauczyciele mogą nawet nie być świadomi, że jest ono niewidome na barwy.

Czego brakuje szkolnym badaniom przesiewowym wzroku

Wielu rodziców uważa, że szkolne badanie wzroku jest wystarczająco dobre. Jednakże, badanie wzroku sprawdza tylko podstawową ostrość widzenia, więc dzieci z niewyraźnym lub podwójnym widzeniem, na przykład, mogą być w stanie przejść badanie wzroku, ale nadal mają problemy z czytaniem, pisaniem lub koncentracją na tablicy. Dzieci, które mają problemy z widzeniem obuocznym, co oznacza, że używają obu oczu, aby się na czymś skupić, mogą przejść badanie przesiewowe, jeśli używają tylko jednego oka do czytania.

Badania pokazują, że aż 43% dzieci, które mają problemy z widzeniem, może pomyślnie przejść szkolne badanie wzroku. Oznacza to, że badanie wzroku może nie wykryć bardziej subtelnych, ale znaczących i uleczalnych problemów ze wzrokiem. Wczesne wykrywanie i diagnozowanie ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowych oczu. Dlatego tak ważne jest, aby dbanie o wzrok stało się częścią rutynowej opieki zdrowotnej Twojego dziecka.

Znaczenie corocznych badań okulistycznych

Sposób nr 1, aby to zrobić, to zaplanować coroczne badania oczu. Twój okulista może wykonać kompleksowe pediatryczne badanie oczu, aby sprawdzić ostrość widzenia, jasność widzenia, widzenie obuoczne i zbadać pod kątem wszelkich chorób oczu lub problemów z widzeniem.

Ponieważ dzieci rozwijają się tak szybko w różnym wieku, ważne jest, aby badania okulistyczne były wykonywane na określonych etapach ich młodego życia. Amerykańskie Towarzystwo Optometryczne (AOA) zaleca regularne badania okulistyczne w wieku 6 miesięcy, 3 lat, przed rozpoczęciem nauki w szkole, a następnie co 2 lata.

Po prostu świadomość tendencji do kojarzenia problemów dziecka z nauką z zaburzeniami uczenia się lub uwagi, a nie z podstawowym problemem wzroku, ma kluczowe znaczenie dla rodziców i wychowawców. Oboje są partnerami w edukacji dziecka i muszą współpracować, aby zapewnić, że każde dziecko otrzyma opiekę zdrowotną i uwagę, której potrzebuje.

Jeśli zauważysz zmiany w pracy szkolnej swojego dziecka, jego zachowaniu z przyjaciółmi, w sporcie lub innych zajęciach pozaszkolnych, być może nadszedł czas, aby zaplanować badanie wzroku. Chcesz mieć pewność, że Twoje dzieci mają wszystkie narzędzia, których potrzebują, aby odnieść sukces w szkole i poza nią.

Dowiedz się więcej na: http://mt-software.pl/