Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy soczewki kontaktowe mogą zapewnić mi widzenie 20/20?

27 maja 2021

Zanim nasz okulista odpowie na pytanie, czy kontakty mogą pomóc Ci osiągnąć widzenie 20/20, przedyskutujmy, co te liczby oznaczają. Wszyscy mówią o widzeniu 20/20 przez cały czas, ale co to dokładnie jest? Nasz optometrysta w Twoim pobliskim centrum okulistycznym może odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie możesz mieć.

Jakie znaczenie ma 20/20?

Ogólnie rzecz biorąc, "normalny wzrok" jest określany jako widzenie 20/20. Liczby te opisują, co powinieneś widzieć, stojąc w odległości 20 stóp od tablicy okulistycznej. Jeśli zatem zdiagnozowano u Ciebie wzrok 20/40, oznacza to, że stojąc w odległości 20 stóp od tego samego wykresu, możesz zobaczyć tylko te szczegóły, które osoba o normalnym wzroku widzi z odległości 40 stóp. Oznacza to, że Twój wzrok jest słabszy niż przeciętny. Dla kontrastu, jeśli masz widzenie 20/10, oznacza to, że stojąc w odległości 20 stóp, możesz zobaczyć szczegóły, które większość ludzi widzi tylko z odległości 10 stóp - co jest lepsze niż normalne standardy widzenia.

Jak ostre widzenie będę mógł uzyskać dzięki soczewkom kontaktowym?

W naszej klinice okulistycznej staramy się dopasować dla Ciebie soczewki kontaktowe dające widzenie 20/20. Nasz doświadczony, wykwalifikowany optometrysta sprawdzi Twoją ostrość widzenia za pomocą podstawowego testu Snellena i zaawansowanej diagnostyki. Ustalimy Twoją dokładną receptę na soczewki kontaktowe, dające Ci widzenie 20/20 lub zbliżone do tego. Nasz okulista jest oddany sprawieniu, abyś cieszył się jak najostrzejszym widzeniem, dostosowanym do Twojego stylu życia!

wzrok

Czy jest możliwe, aby widzieć lepiej niż 20/20?

Tak, z pewnością jest to możliwe. Ale przyjętym złotym standardem jest korygowanie ludzkich warunków widzenia za pomocą soczewek o mocy, która doprowadzi Twój wzrok do średniej normy 20/20. Z drugiej strony, jeśli jesteś orłem, możemy leczyć Cię soczewkami kontaktowymi na receptę, aby przywrócić standard widzenia 20/5, który zapewnia orłom doskonały widok świata z lotu ptaka)!

Soczewki kontaktowe vs. okulary - czy dają taką samą jakość widzenia?

Jeśli chodzi o jakość widzenia, podstawową zaletą soczewek kontaktowych jest to, że oferują one bardziej naturalne widzenie. Ponieważ są one umieszczone bezpośrednio na Twoim oku, uginają światło w sposób, który jest bliższy wymogom Twojej recepty na wzrok. Ponadto:

  • Kontakty poruszają się również wraz z Twoimi oczami, a żadne nieporęczne oprawki nie blokują Ci możliwości wyraźnego widzenia peryferyjnego - bez konieczności odwracania głowy. (Jest to duży plus dla osób uprawiających sport!)
  • Soczewki kontaktowe nie zaparowują, gdy na zewnątrz jest zimno, ani nie mokną, gdy pada deszcz, więc masz ostre widzenie w każdych warunkach pogodowych.
  • Jeśli masz astygmatyzm, nasz okulista może zalecić sztywne gazoprzepuszczalne soczewki kontaktowe, ponieważ mogą one zapewnić ostrzejsze widzenie niż miękkie soczewki i okulary.

Co jest lepsze dla mnie - soczewki kontaktowe czy okulary?

Jeśli Twoje oczy są ogólnie zdrowe, wybór pomiędzy okularami a soczewkami kontaktowymi należy do Ciebie. Jak we wszystkim, są plusy i minusy każdego rodzaju korekcji wzroku. Jak powinieneś podjąć tę decyzję? Głównie sprowadza się to do stylu życia i osobistych preferencji. W naszym centrum okulistycznym omówimy z Tobą Twoje codzienne czynności, aby pomóc Ci określić, czy okulary lub soczewki kontaktowe są najbardziej odpowiednie.

Szukasz wzroku 20/20 z soczewkami kontaktowymi? Odwiedź okulistę blisko Ciebie!

Aby zobaczyć to, co najlepsze, zarezerwuj badanie wzroku. Nasz optometrysta oceni Twój wzrok i stan zdrowia oczu, aby upewnić się, że jesteś dobrym kandydatem do noszenia soczewek kontaktowych. Jeśli jesteś zainteresowany całkowitym pozbyciem się swoich okularów, zapewniamy również podstawową opiekę okulistyczną i usługi chirurgii współbieżnej.

Czytaj więcej na: http://mt-software.pl/