Trwa ładowanie proszę czekać ...

Soczewki kontaktowe do pływania

29 lutego 2016

soczewki do pływaniaWakacje się do nas zbliżają wielkimi krokami. Już niedługo i będziemy spędzać czas na basenie, wybierzemy się nad morze czy jezioro. Co więc zrobić, gdy nasz wzrok nie jest najlepszy i potrzebna jest stała korekcja. Do pływania najlepiej sprawdzają się soczewki kontaktowe.

Trzeba tutaj obalić mit, że pojawia się jakieś ryzyko, które związać może się z tym, że soczewki wypadną, wypłyną czy będą się przesuwać. Nigdy taka sytuacja się nie zdarza, ale musimy pamiętać tylko o jednej rzeczy. W trakcie pływania nie powinno się przecierać oczu.

Jakie soczewki?

Trzeba zauważyć, że nie każde soczewki do pływania się nadają. Jest to związane z tym, że w wodzie są bakterie i dlatego niestety nie każde soczewki będą je dobrze znosić. Do pływania zawsze należy używać tylko i wyłącznie soczewek jednodniowych. Po pływaniu powinniśmy je wyciągnąć i wyrzucić. Pływanie w soczewkach a potem noszenie ich dalej normalnie może prowadzić do pojawienia się przykrych podrażnień i powikłań, które mogą nawet doprowadzić do utraty wzroku. Dlatego musimy tutaj pamiętać, że chodzi o nasze zdrowie i oczy w związku z tym nie można tego traktować w sposób, który doprowadzi do zniszczenia wzroku.

Czy jest jakaś inna alternatywa poza soczewkami?

soczewki do pływaniaszkła kontaktowe do pływaniaJeśli ktoś nie chce albo nie może z jakiegoś powodu nosić soczewek kontaktowych to ewentualnym rozwiązaniem dla takich osób będą między innymi gogle, w których znajdzie się odpowiednia do danej osoby moc korekcyjna. Takie rozwiązanie na basenie świetnie się sprawdzi. Jeśli będziemy pływać w morzu czy jeziorze w takich akcesoriach to możemy wzbudzać różne akcje innych uczestników wodnej zabawy. Można również pływać w swoich okularach ale to niestety z komfortem nie będzie miało nic wspólnego. Dlatego lepiej wybrać dla siebie jakieś rozwiązania wygodniejsze, które zapewni nam komfort na co dzień.