Trwa ładowanie proszę czekać ...

Okulary czy soczewki kontaktowe?

9 marca 2016

soczewki czy okularyNawet około połowa naszych rodaków w wieku od 16 do 54 roku życia musi korzystać z korekcji wzroku. Jednak około 30% tych osób uważa, że ma dobry wzrok. Jednak tak naprawdę jest to już czas, gdy trzeba zacząć coś robić i zastanowić się czy lepsze będą soczewki czy okulary.

Na pewno wartym podkreślenia będzie to, że oba elementy się nie wykluczają. Jeśli nosimy soczewki warto także mieć okulary. Są takie sytuacje, gdy w oku jest infekcja i nie będzie można zakładać soczewek. Wieczorem w domu również warto nosić okulary, by oczy nieco odpoczęły od soczewek. 

Okulary czy soczewki kontaktowe?

Okulary oczywiście mają swoje wady i nie będzie można z nich korzystać między innymi w trakcie pływania czy innej aktywności. Ograniczają one pole widzenia i niekiedy powodują zniekształcenia obrazu. Są ciężkie i mogą nas uwierać. Nie każdy lubi okulary ze względów estetycznych. Jednak plusów mają zdecydowanie więcej. W dłuższym okresie czasowym będą tańsze, nie ma problemu z ich zakładaniem i zdejmowaniem. Jeśli uda się je dobrze dobrać będą poprawiały urodę, ponieważ obecnie dostępne są rozliczne propozycje spośród których każdy może coś dla siebie wybrać. Dodatkowo nie trzeba się obawiać o stosowanie płynów odkażających a okulary radzą sobie z każdą wadą wzroku.

soczewki kontaktoweSoczewki również maja swoje wady i zalety. Problem, z którym musimy sobie radzić to kwestia ich zakładania oraz zdejmowania. Soczewki wymagają większej uwagi i należy pamiętać, że trzeba je w określonym terminie wymieniać. Przy dłuższym stosowaniu może dojść do zmęczenia oczu. Poza tym trzeba o nie dbać ponieważ gromadzą się na nich drobnoustroje, które prowadzą do różnych infekcji. Wad jest wiele, ale mają one także swoje zalety. Nie ograniczają nam pola widzenia, nie będzie problemów z tym, by uprawiać w soczewkach sport. Nie będą parować, nie mogą się nam stłuc. Nie trzeba się także obawiać, że nasz wygląd estetyczny będzie znacząco zmieniony, dlatego dla osób wrażliwych będzie to znaczący plus i również z tego powodu na nie się zdecydują.