Trwa ładowanie proszę czekać ...

Okulary do czytania: Skąd będę wiedział, czy jestem gotowy?

29 marca 2021

Kiedy bierzesz do ręki książkę lub smartfona, czy musisz wyciągnąć rękę i trzymać ją dalej od oczu, aby zobaczyć słowa? Czy robiąc zakupy w sklepie spożywczym, musisz się cofnąć od półek, aby przeczytać listę składników? To wszystko są oznaki prezbiopii - powszechnego i normalnego schorzenia wzroku związanego z wiekiem - co oznacza, że prawdopodobnie nadszedł czas na zakup okularów do czytania.

Niewyraźne widzenie z bliska to wyraźny znak, że należy udać się do naszego przyjaznego okulisty na badanie wzroku. Sprawdzimy Twój wzrok z bliska i z daleka, aby przepisać Ci najlepsze okulary, które zapewnią Ci widzenie 20/20.

Oznaki, że potrzebujesz okularów do czytania

  1. Po 40 roku życia - chociaż oczy każdego człowieka zmieniają się w innym tempie, u większości ludzi prezbiopia (normalna część procesu starzenia się) rozwija się po czterdziestce. To powszechne schorzenie wzroku sprawia, że oczy mają trudności ze skupieniem wzroku na pobliskich obiektach.
  2. Praca przy komputerzemęczy Twoje oczy - czy odczuwasz zmęczenie i ciężkość powiek podczas pracy przy komputerze lub jakiejkolwiek innej pracy wymagającej dużej ilości szczegółów? Nieleczona starczowzroczność może nadwyrężyć Twoje oczy. Oprócz częstszego mrugania i robienia przerw, aby dać oczom odpocząć, odpowiednia para okularów dwu-/wieloogniskowych lub okularów do czytania może zwiększyć energię Twoich oczu.
  3. Wokół świateł pojawiają się aureole - kiedy soczewka nie może prawidłowo skupić światła na siatkówce, może to powodować niewyraźne widzenie, szczególnie podczas patrzenia na żarówki lub reflektory.
  4. Potrzebujesz jaśniejszego światła do czytania - jeśli zawsze masz wrażenie, że w pokoju jest zbyt ciemno, może to być również znak, że potrzebujesz okularówdo czytania. Osoby starsze zazwyczaj potrzebują więcej światła, aby osiągnąć widzenie 20/20.
  5. Bóle głowy - nadwyrężanie oczu może prowadzić do bólów głowy, zwłaszcza takich, które odczuwa się tuż za oczami. Bolesne widzenie jest znakiem, że trzeba odwiedzić nasz Berryessa, California , centrum opieki nad oczami na badanie wzroku.

Nadal nie jesteś pewien, czy potrzebujesz okularów do czytania? Zaplanuj kompleksowe badanie wzroku!

Lekarz sprawdzi twoją wizję i zdrowie oczu dokładnie, aby wydać dokładną receptę na okulary lub okulary do czytania. Zbadamy również stan zdrowia Twoich oczu, aby upewnić się, że objawy nie są spowodowane innym problemem, takim jak choroba oczu. Pamiętaj, że oczy i wzrok zmieniają się z wiekiem, więc regularne badania kontrolne są niezbędne!