Trwa ładowanie proszę czekać ...

Soczewki kontaktowe a astygmatyzm

23 marca 2016

soczewki a astygmatyzmNiekiedy pojawiają się informacje, że osoby z astygmatyzmem nie będą mogły nosić soczewek kontaktowych. Jest to jednak informacja, która jest wymyślona i bez sensu powtarzana, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Tak naprawdę dostępne są na rynku różnorakie soczewki kontaktowe, które są w stanie zagwarantować również korekcję astygmatyzmu.

Błędnie utrwala się przekonanie, które wynika z tego okresu, gdy stosowane były soczewki toryczne, które w naszym kraju nie były dostępne. Okuliści obawiali się je dobierać, ponieważ tak naprawdę nawet nie wiedzieli, czy będzie się dało uzyskać konkretne, dobre efekty. Obecnie soczewki mocno się zmieniają i wiele osób je nosi. Przygotowuje się je w taki sposób, że dosłownie z każdą wadą będzie można sobie skutecznie poradzić przy użyciu soczewek miękkich.

Przy użyciu soczewek kontaktowych można korygować bardzo duże wady. Jeśli będziemy chcieli mieć dokładną korekcję to trzeba postarać się o soczewki na indywidualne zamówienie. W standardzie bowiem ta korekcja nie jest tak bardzo rozległa. Jeśli zamawiamy soczewki trzeba czekać kilka dni nim otrzymamy specjalny dla nas produkt. Jest to rzecz oczywista, że nie ma w stałej sprzedaży takiej ilości soczewek, ponieważ różne kombinacje, jakie mogą tutaj mieć miejsce idą w tysiące i dlatego trzeba się liczyć z tym, że wszystkiego na magazynie u okulisty nie będzie.

soczewki kontaktowe a astygmatyzmWybór soczewek powinien być dokonywany pod okiem dobrego specjalisty. To on powinien je odpowiednio dobrać i podpowiedzieć nam jak należy korzystać z soczewek. Jeśli nie sprawdzimy czy cylinder leży właściwie to kupowanie soczewek będzie ryzykowne. W ten sposób nie będziemy w stanie sprawdzić jak oczy zareagują a to doprowadzi do złego widzenia oraz pojawienia się powikłań. Dotyczy to także sferycznych soczewek, a więc dla zwykłego klienta nie koniecznie osoby, która musi zmagać się z problemami astygmatyzmu.